Asociace SPŠ ČR

Cesta k článku: Hlavní stránka  Aktuálně

Elektrotechnická olympiáda

David Horehleď | 16. října 2012, 20:59České vysoké učení technické v Praze hledá ,,talenty" na našich středních školách v regionech!

V rámci projektu Popularizace vědy a výzkumu na školách ve všech regionech ČR se 10. října 2012 otevřel první ročník vědomostní soutěže ,,Science Face - Elektrotechnická olympiáda".

Soutěž pro mládež na portálu http://go2fel.cz/soutez je připravena katedrou telekomunikační techniky Fakulty elektrotechnické ČVUT. Projekt svým posláním podporuje technické myšlení a dovednosti u žáků víceletých gymnázií a středních škol.
Soutěž obsahuje vypracování vědomostního testu a zpracování soutěžního projektu (prezentace) na vlastní téma z oblasti technických oborů. Bude se soutěžit i hodnotit ve dvou kategoriích (mladší a starší žáci). Finále proběhne v únoru 2013 na ČVUT v Praze.
Projekt má upozornit na důležitost technického vzdělávání pro naši budoucnost. V rámci této aktivity, ,,Výběr talentů", se uskuteční také návštěvy našich vědců přímo na školách a budou organizovány i exkurze pro žáky v našich výzkumných laboratořích. Připravujeme "Zimní elektrotechnickou školu"- týdenní seminář pro studenty SŠ. Uspořádáním konferencí pro kolegy - pedagogy si budeme moci předávat zkušenosti. Budeme diskutovat výsledky našeho vzdělávacího systému a naši práci s mladou generací.

Hlavní motto projektu tak může znít ,,Studium techniky - to je dobrá volba!"